Новини України. 26 серпня. Громадянам буде важко або взагалі неможливо вплинути на вибір теле-або радіокомпанією мови трансляції після видалення графи про мови із заяв про видачу або продовження ліцензій.

Українці не зможуть захистити свою мову

Про це заявив директор Інституту медіа права Тарас Шевченко.

«Вплинути буде фактично неможливо, тобто звернення до суду з подібним питанням скоріше може мати на меті якусь піар-акцію, інформаційний вплив, але не юридичний. Довести одній людині, що порушено його право на отримання інформації рідною мовою буде практично нереально, хіба що за обставин, коли на такій мові (передач) взагалі не буде. Але подібні юридичні процеси досить складні і враховуючи, хто контролює у нас влада і фактично контролює судові рішення. Тому рішень на користь українців я б не чекав», – переконаний експерт, передає Тиждень.ua.

Нагадаємо, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення затвердила нові зразки заяв про видачу або продовження, переоформлення та видачу дубліката ліцензії на мовлення. Раніше голова Національної ради заявляв, що із зразків заяв вилучена графа «Мова (и), якою (ими) вестимуться передачі». Документи були підготовлені у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про засади державної мовної політики», а також «незважаючи на неодноразові звернення суб’єктів господарювання».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.