Новини політики. 30 серпня. Суспільство налаштоване на те, що на парламентських виборах будуть масові фальсифікації.

Вибори-2012
Громадська думка налаштована на те, що вибори будуть фальсифіковані

Про це на прес-конференції в Києві сказав соціолог Євген Копатько.

Він розповів, що в результаті соцопитування 66% респондентів заявили, що очікують на фальсифікації на виборах. Більша частина опитаних зазначила, що порушення в основному стосуватимуться підкупу виборців.

“Із самого початку громадська думка налаштована на те, що вибори будуть фальсифіковані“, – пояснив експерт.

Копатько також розповів, що після президентських виборів 2010 року лише 3,3% опитаних зазначили, що стикалися на виборах з порушеннями. В основному вони стосувалися списків виборців та неправильних даних у цих списках. Не стикалися з порушеннями в 2010 році 82,8%.

У той же час, на останніх місцевих виборах з порушеннями стикалися 3,8% опитаних, а не стикалися – 72,1%. Експерт упевнений, що якщо парламентські вибори будуть визнані недійсними, це вдарить по всіх, тому фальсифікації будуть не масовими.

“Якщо ми ці вибори зірвемо, то це погіршить соціально-політичну ситуацію в країні. Це великі ризики для всіх нинішніх кандидатів. Це відкине країну ще назад. Якщо це захлесне, то захлесне і “червоних, і білих”, – упевнений Копатько.

Соціолог також додав, що якщо у кандидата немає рейтингу, то жодні фальсифікації виграти вибори йому не допоможуть.

“Якщо у людини немає рейтингу, жодні технології не працюватимуть за визначенням. Хоча б тому, що якщо є декілька ресурсних кандидата по округу, то дуже просто робиться соціологія і вони дивляться рейтинги. Якщо у людини немає рейтингу, а потім він перемагає якимось чином, то це фіксується”, – пояснив він.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.