Новини економіки. 29 серпня. Україна щорічно економитиме близько 1,2 мільярда доларів за рахунок реалізації перших п’яти проектів по заміщенню газу вугіллям.

Реалізація пілотних проектів з заміщення газу вугіллям здійснюватиметься за гроші китайського банку

Про це заявив прем’єр-міністр країни Микола Азаров.

За його словами, перші п’ять проектів дозволять скоротити імпорт газу більш ніж на 3 мільярди кубометрів. Також зростання споживання вугілля допоможе створити в найближчі роки близько 15 тисяч робочих місць, а ринок збуту для видобувних підприємств зросте до 10 мільйонів тонн вугілля щорічно.

22 серпня український уряд схвалив угоду, у відповідності з яким “Нафтогаз” планує взяти в кредит у Банку розвитку Китаю 3,656 мільярда доларів на реалізацію пілотних проектів з заміщення газу вугіллям. В рамках цих проектів планується впровадити на об’єктах теплоенергетики технології водовугільного палива і побудувати заводи з виготовлення синтетичного газу.

За даними українського Міненерго, за перші сім місяців цього року країна скоротила споживання газу на 2,6 мільярда до 32,9 мільярда кубометрів. За підсумками року, як прогнозує відомство, споживання скоротиться на 4 мільярди до 55 мільярда кубометрів. У майбутньому році планується довести показник до 50 мільярдів кубометрів.

Завдяки скороченню споживання, Києву вдалося зменшити закупівлі палива в Росії. Як повідомлялося раніше, у зв’язку з дорожнечею російського газу Україна планує знизити його щорічний імпорт з 41 мільярда до 12 мільярдів кубометрів до 2017 року.

Різко зменшити поставки Київ не може, оскільки в контрактах з “Газпромом” прописано умова “бери або плати”, відповідно до якого Україна зобов’язана заплатити як мінімум за 80 відсотків контрактного обсягу палива (41,6 мільярда кубометрів).

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.