Новини світу. 23 серпня. У щорічному рейтингу нестабільних країн Україна посіла 113-е місце зі 177.

Найгірший бал Україна отримала за пунктом “згуртованість державних еліт”

Проблемними сферами в країні є згуртованість державних еліт і легітимність влади

Американський фонд Fund for Peace склав щорічний рейтинг країн за індексом загрози розпаду держави, повідомляє Корреспондент.

При складанні списку враховувалися 12 критеріїв, які потенційно здатні призвести до розпаду тієї чи іншої країни, насамперед соціальні, економічні, політичні та військові чинники. Оцінювалася демографічна ситуація, наявність біженців, положення з дотриманням прав людини, міць і підконтрольність спецслужб, згуртованість державних еліт і наявність зовнішніх чинників – наприклад, іноземної окупації.
Бали нараховувалися за десятибальною шкалою. Чим вище оцінка, тим більше проблем у певній сфері.

Найнестабільнішою державою виявилося Сомалі. У першу п’ятірку нестабільних держав також входять Конго, Судан і Південний Судан, а також Чад.
Серед країн колишнього СРСР найгірший рейтинг в Узбекистану (39-е місце), Киргизстану (41) і Таджикистану (46). Недалеко пішла і Грузія – 51-е місце. У першій сотні також виявилися Азербайджан (68), Молдова (73), Туркменістан (81), Росія (83), Білорусь (85).

Україна потрапила в категорію стабільних країн, зайнявши 113-е місце між Ганою і Белізом. Найгірший бал (8 з 10) Україна отримала за пунктом “згуртованість державних еліт”. Другою проблемною сферою стала “легітимність уряду”, за яку країна отримала 7,7 бали. Найменше проблем в Україні з біженцями – 2,9 бала і підконтрольністю спецслужб державної влади та громадянському суспільству – 3,9. Загалом, Україна набрала 67,2 бали з можливих 120.

Серед пострадянських країн найвищий рейтинг у Естонії – 149-е місце. Найстабільнішою державою визнана Фінляндія. Потім йдуть Швеція, Данія, Швейцарія і Норвегія. Нагадаємо, раніше країною з найкращою якістю життя була визнана Австралія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.