Новини світу. 17 серпня. Росія бажає розмістити в Севастополі 6 підводних човнів, які мають доукомплектувати ЧФ РФ, але міжурядова угода про це поки не підписана.

Флот, Севастополь
Для України не принципово, чи стоятимуть в Севастополі нові, чи старі підводні човни

Україна до її підписання висунула ряд вимог, повідомляє Радіо Свобода.

Як повідомляється, для підвищення бойової готовності Чорноморського флоту Росія побудує шість новітніх підводних човнів. Спуск на воду першого з них запланований на кінець 2013 року. Проте, до цього часу не визначено, де ці човни базуватимуться – в Криму чи на Північному Кавказі. У Севастополі вже готова порожня причальна база для підводного флоту, оскільки поки єдиний російський підводний човен “Алроса” на ремонті.

Однак, за словами Сергія Кулика, керівника севастопольського аналітичного центру “Номос”, поки не підписана угода, яка має створити міждержавну правову базу для такого перебазування.

Україна загалом готова це зробити, проте Київ висунув ряд економічних вимог. “Основна причина її непідписання – те, що Україна поставила певні вимоги до Росії, за виконання яких вона може підписати цю угоду. Росія поки на це не пристає. Одна з таких вимог України – ціна на газ. Хоча, я знаю, що вона не єдина”, – зазначив Кулик, додавши, що Київ також хоче, щоб росіяни ремонтували свої військові кораблі на українських заводах і висуває ще кілька вимог економічного характеру.

Разом з тим, Кулик каже, що для України непринципово, чи стоятимуть в Севастополі нові, чи старі підводні човни.

“Є термін – до 2042 року і, якщо ця умова буде виконуватися, то, хоч нові кораблі, хоч старі – але вони мають залишити територію України“, – вважає експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.