Новини культури. 7 серпня. У Шотландії виявлено картину, що ймовірно належить пензлю великого Леонардо да Вінчі.

Леонардо да Вінчі
Леонардо да Вінчі

Як повідомили в минулий понеділок британські ЗМІ, полотно з зображенням жінки, немовляти і маленького хлопчика, принесене для оцінки експертам його власницею, заінтригувала мистецтвознавців. За оцінками фахівців, якщо передбачуване авторство полотна підтвердиться, його вартість може перевищувати 100 млн фунтів стерлінгів / 156 млн доларів /.

Картина протягом багатьох років прикрашала стіну фермерського будинку в Шотландії. Її власниця, 59-річна Фіона Макларен зовсім не підозрювала про потенційну вартість полотна, і тому навіть нічим його не накривала під час ремонту, про що говорять невеликі застиглі плями фарби. Кілька разів вона навіть подумувала про те, щоб відправити твір у кошик для сміття, але, зіткнувшись з фінансовими труднощами, все ж вирішила віднести його експертам аукціонного будинку Sotheby’s для оцінки.

За словами Макларен, директор шотландського відділення Sotheby’s Гаррі Робертсон був немало вражений, побачивши полотно розмірами 58 на 71 см. Він передав його на експертизу в Інститут Гамільтона Керра Кембриджського університету. Очікується, що фахівці з робіт Старих майстрів дадуть свій висновок про час створення та авторство картини в майбутньому році.

Поки що думки експертів про цю картину розділилися. Так, колишній директор аукціонного будинку Christie’s в Шотландії Себастьян Тьюз вважає, що Леонардо да Вінчі сам брав участь в створенні даного полотна. Інші знавці стверджують, що вона була написана в майстерні видатного італійця.

Зокрема, професор Карло Педретті з Каліфорнійського університету, який вважається одним з провідних світових фахівців з творчості да Вінчі, вважає, що полотно належить пензлю одного з учнів генія і відноситься до XVI століття.

Твір з’явилося в родині Макларен в 60-і роки минулого століття – воно було подаровано батькові Фіони, доктору Джорджу Макларену, одним з його пацієнтів. Після смерті чоловіка в 1979 році, мати Фіони піднесла його дочці в якості подарунка до 40-річчя. Протягом кількох десятиліть картина висіла в спальні в лондонському будинку Маклареном, а потім була перевезена у фермерське маєток в Шотландії, куди пізніше переїхали матір і дочку.

На зворотному боці полотна, вік якого може становити близько 500 років, була виявлена частина документа, який є папської буллою, або офіційним посланням Папи Римського. Вже встановлено, що воно було видано за папи Павла V, який був главою католицької церкви на початку XVII століття.

Власниця полотна планує продати картину з аукціону. Частина виручених коштів вона має намір направити на благодійність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.