Новини економіки. 2 серпня. Ринок крупнооптових партій нафтопродуктів перебуває на порозі нестачі ресурсу.

Ринок крупнооптових партій нафтопродуктів перебуває на порозі нестачі ресурсу

Таку думку OilNews висловили опитані нафтотрейдери.

«Багато колег не можуть спрогнозувати подальший розвиток ситуації на ринку і очікують дефіцит незабаром. Причин для цього декілька. По-перше, невизначеність із поставками ТВД (палива біодизельного. – Ред.) – зараз всі активно його контрактують аж до вересня, але, за чутками, поставки можуть припинитися в будь-який момент», – зазначив один з великих трейдерів.

За його словами, ще однією причиною побоювань із приводу дефіциту є зупинка Новополоцького НПЗ (ВАТ «Нафтан», Білорусь) на ремонт. А також на ринку очікують профілактичних робіт на Мозирському НПЗ (ВАТ «Мозирський НПЗ», Білорусь), який є одним з основних експортерів палива в Україну.

«Спочатку ремонт на Мозирському НПЗ планувалося провести в серпні, але у зв’язку з несприятливою ситуацією на ринку його початок перенесли на 15 вересня», – повідомив один з учасників ринку.

У числі факторів можливої нестачі палива трейдери також називають певний дефіцит нафтопродуктів в Росії, а також традиційно високий рівень споживання в серпні.
Про серйозність побоювань свідчать також обсяги поставок нафтопродуктів з Мажейкяйського НПЗ (Orlen Lietuva, Литва), що значно зросли. Так, за даними OilNews, в липні в Україну було імпортовано близько 50 тис. т бензину, у той час як середньомісячний обсяг становить 30-35 тис. т.

Крім того, за словами трейдерів, в кінці липня мало місце зростання премій по всіх марках білоруських нафтопродуктів, але пізніше вони повернулися до звичного рівня.

Незважаючи на невтішні прогнози, багато великих трейдерів підтверджують поточну забезпеченість ресурсами.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.