Новини світу. 16 серпня. У Польщі 15 серпня вступив в силу новий закон, який дозволяє в країні подвійне громадянство і спрощує надання його іноземцям.

Тепер можна стати поляком

Як пояснили в МВС Польщі, тепер президент зможе надавати польське громадянство всім іноземцям незалежно від того, чи проживали вони в Польщі, і як довго. При цьому раніше глава держави надавав громадянство лише в “виняткових випадках”.

Громадянство також зможуть надавати польські воєводи, за умови проживання в країні з дозволом “на постійне перебування” до трьох років.

Для отримання громадянства Польщі від воєводи також необхідно мати регулярний дохід, підтвердження наявності місця проживання (договір оренди або власності квартири) і знати польської мови.

У міністерстві відзначили, що до вступу в силу нового закону польське громадянство могли отримати лише особи без громадянства, іноземці, які вступили в шлюб з поляками, та особи, яким батьки після народження вибрали інше громадянство від польського.

Новий закон також скасував правило, згідно з яким, кожен, хто хотів отримати польське громадянство, повинен був відмовитися від свого попереднього.

У МВС зазначили, що “з 15 серпня заявку на отримання польського громадянства можуть подавати іноземці, які в рамках багаторічного перебування в Польщі інтегрувалися в суспільство, знають польську мову і мають джерела змісту, поважають встановлений польським законодавством порядок і не представляють загрози для оборони або безпеки держави”.

Тим часом, за даними Польської адміністрації у справах іноземців (UDSC), на початку цього року в 38-мільйонній Польщі легально проживало понад 100 000 громадян іноземних держав, найбільше з яких – майже 30 тисяч – були громадянами України.

Нагадаємо, в минулому році депутат Верховної Ради Геннадій Москаль пропонував дозволити подвійне громадянство і в Україні.

Джерело Корреспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.