Новини світу. 22 серпня. У берлінському зоопарку “Цоо” в центрі німецької столиці сьогодні у віці 34 роки помер черговий і на сьогоднішній день останній улюбленець публіки – панда Бао-Бао.

Панда Бао-Бао
Панда Бао-Бао

Про це повідомив директор зоосаду Бернхард Блашкевітц.

Бао-Бао потрапив до Берліна після того, як в листопаді 1980 року був подарований урядом Китаю разом з ведмедицею Тьен-Тьен тодішньому канцлер ФРН Гельмуту Шмідту. Перша подруга Бао-Бао померла через чотири роки, а наступна, Ян-Ян, – в 2007 році.

Потомства вони не залишили. Таким чином, тепер панди, перебувають під загрозою вимирання, в Європі їх можна побачити тільки в зоопарках Відня і Мадрида.

Однак найбільш іменитим вихованцем берлінського зоосаду “Цоо”, що завоював всесвітню славу, був білий ведмідь на прізвисько Батіг. Він помер у березні 2011 року, залишивши після себе пам’ять захоплених шанувальників і мільйони євро, зароблених на рекламі і сувенірах.

Кнут став першим білим ведмедем, народженим у Німеччині в неволі за останні більш ніж 30 років. Це сталося 5 грудня 2006 року. Помер же він, як встановила експертиза, від деформації мозку.

Тепер він буде увічнений в бронзі. Пам’ятник Кнуту, що зробленийнародженим в Україні, а нині проживаюччого в Нюрнберзі скульптора Йозефа Табачника вже готовий до транспортування в німецьку столицю і в найближчі дні вирушить у дорогу. Він буде встановлений на території берлінського зоопарку в кінці серпня-початку вересня.

Йозеф Табачник працював над пам’ятником вагою близько 120 кілограмів з початку 2012 року. Скульптура відображає ведмежати Кнута у віці приблизно чотирьох місяців, мрійливо лежачого на крижині.

Панда Бао-Бао

Панда Бао-Бао

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.