Новини світу. 16 серпня. Інститут вищої освіти Шанхайського університету Цзяо Тун опублікував рейтинг вищих навчальних закладів на 2012 рік. І знову у ньому не знайшлося місця жодному українському університету.

Гарвардський університет лідер серед ВУЗів

Цей впливовий Інститут вже десятий рік поспіль складає так званий Академічний рейтинг університетів світу (Academic Ranking of World Universities (ARWU). І саме цей рейтинг, більш відомий як “шанхайський” є одним з, найавторитетніших у світі.

У цьому рейтингу є вузи Індії, Єгипту, Саудівської Аравії і з Південної Африки, цього року вперше потрапив Сербський вуз, але немає жодного українського.

Російських вузів у цьогорічному рейтингу два – Московський державний університет (80 сходинка) та Санкт-Петербурзький університет (400-500 сходинки).
Академічний рейтинг університетів світу (ARWU) визначається за шістьома показниками. Враховується кількість випускників кожного вузу, які здобули Нобелівську чи Філдсівську премію. Ще один з факторів – публікації у впливовому журналі Nature and Science.

Беруться до уваги також індекси цитування для природничих і гуманітарних наук Інституту наукової інформації (англ. Institute for Scientific Information, ISI) Science Citation Index і Social Sciences Citation Index, а також індекси провідних журналів Arts and Humanities Citation Index.

Щороку оцінюються понад 1200 університетів, з них обираються 500. Загалом у рейтингу представлені вузи з 43 країн світу, перші півсотні сходинок рейтингу займають у абсолютній більшості американські університети.

На першій сходинці незмінно усі 10 років знаходиться Гарвард.

Ізраїль і Австралія збільшили кількість своїх вузів у ТОП-100. Ще п’ять китайських вузів потрапили до 500 найкращих у світі.
Загалом за кількістю вузів, представлених у цьому рейтингу, лідирує США – 150. На другому місці – Китай з 42 установами. На третьому – Велика Британія з 38 навчальними закладами.

Утім, жоден з китайських вузів не потрапив до першої сотні. Цьогорічна двадцятка лідерів майже повністю повторює список лідерів 2011року.

Найкращими у соціальних науках виявилися: Гарвардський університет, Чиказький університет, Каліфорнійський університет в Берклі, Массачусетський технологічний університет та Колумбійський університет.
Найкращими у комп’ютерних науках та інженерних технологіях виявилися: Стенфордський університет, Массачусетський технологічний університет, Каліфорнійський університет в Берклі, Прінстонський університет, Гарвардський університет.
Найкращими у природничих науках та математиці виявилися: Гарвардський університет, Каліфорнійський університет у Сан-Франциско, Вашингтонський університет, Університет ім. Джона Хопкінса, Колумбійський університет.

Найкращими у клінічній медицині та фармації виявилися: Гарвардський університет, Каліфорнійський університет у Сан-Франциско, Вашингтонський університет, Університет ім. Джона Хопкінса та Колумбійський університет.

Нагадаємо, за останні 8 років, протягом яких “Times” складає рейтинг Топ-100 світових вузів за рівнем репутації, жоден із українських вишів не потрапив ані в першу, ані навіть у другу сотню найкращих.

Як відомо, два роки тому Янукович поставив перед міністром освіти Дмитром Табачником завдання – забезпечити входження 3-5 провідних університетів України до числа вищих навчальних закладів, визнаних у світі. Міносвіти незабаром після того відрапортувало: завдання виконано і представило липовий рейтинг за 2009 рік, у якому справді були українські вузи.

Але і за два роки, жоден український вуз не потрапив ані до рейтингу Times, ані до ТОП-500 Інституту вищої освіти Шанхайського університету Цзяо Тун.

Джерело Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.