Новини України. 29 серпня. Екс-прем’єр Юлія Тимошенко сама відмовилася від останнього слова, тому стверджувати, що це є порушенням – чергова маніпуляція її захисту.

Юлія Тимошенко
Тимошенко в залі суду не було

Таку думку під час оголошення рішення Вищого суду касаційної інстанції висловив прокурор у справі Сергій Пересунько.

«Тут чітко і конкретно вбачаються чергові маніпуляції з боку захисту Юлії Тимошенко. Вони продовжують трактувати рішення суду через призму своїх політичних гасел і не рахуються з вимогами закону. Відомо всій країні, як прокурори під час всього процесу розгляду касаційних скарг адвокатів Тимошенко говорили і наполягали на необхідності захисту прав підсудної», – сказав він.

За словами прокурора, суд неодноразово запрошував її до участі в слуханнях. «І тільки тоді, коли ми отримали мотивовану відмову підсудної від участі і переконалися в тому, що ця відмова є об’єктивною і не пов’язана з певними медичними обмеженнями або показаннями – приступили до розгляду скарг у її відсутності», – зазначив він.

Як відомо, закон дозволяє слухати касацію без присутності підсудного особи в залі. «Те ж стосується і її останнього слова. Вона від нього відмовилася. Відповідно, суд погодився з цією відмовою. Тому наголошую, що стверджувати про порушення прав у тому випадку, коли вона сама не захотіла мовити останнє слово – це чергова маніпуляція від неї і її захисників. І суд і прокурори діють і завжди діяли в рамках закону. І громадськість це вже чітко бачить і розуміє», – пояснив Сергій Пересунько.

Як повідомлялося, сьогодні, 29 серпня, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ визнав законним вирок екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко за «газової справи». При цьому сама підсудна в залі суду була відсутня.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.