Новини України. 7 серпня. Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник пропонує відкрити гімназію «Київська Русь» в Києві на лівому березі.

Серед населення Києва частина росіян складає 21%, – Табачник

«Враховуючи те, що в наступному році заплановані державні заходи з нагоди 1025-річчя створення першої школи в стародавньому Києві, пропонуємо створити гімназію «Київська Русь» з поглибленим вивченням російської мови, а також історії та культури всіх слов’янських народів», – йдеться в листі міністра до глави Київської міської державної адміністрації Олександру Попову від 14 червня.

Текст листа спочатку був оприлюднений в соціальних мережах, а потім його показали в ефірі телеканалу ТВі.

Такий навчальний заклад, на думку міністра, може бути створений на базі школи, яка будується в Дарницькому районі міста (мікрорайон Осокорки, вул. Гмирі, 6).

У листі наголошується, що в школах Києва російську мову як предмет вивчають більше 51 тис. учнів (22%), факультативно – понад 6 тис. школярів (2,5%). З 510 столичних шкіл 491 – з українською мовою навчання, 12 – з кількома мовами і 7 – з російською мовою навчання.

Крім того, в листі йдеться, що «найбільш складна ситуація» в лівобережній частині міста, де одна школа з російською мовою навчання та 5 двомовних навчальних закладів.

«Такий стан не дозволяє в повному обсязі забезпечити освітні потреби представників національних меншин, які спілкуються російською мовою (серед населення міста Київ частина росіян складає 21%)», – обгрунтовує Табачник в листі необхідність створення російськомовної гімназії.

При цьому він нагадав, що в 2011 році в Дарницькому районі столиці відкрилася інженерна гімназія, де учні поглиблено вивчають предмети природничо-математичного циклу, «виникає питання необхідності створення нового навчального закладу суспільно-гуманітарної спрямованості».

Міністр висловив надію на підтримку главою КМДА даного проекту.

За матеріалами Главком

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.