Новини України. 8 серпня. Досудове слідство у справі «дніпропетровських терористів» має бути закінчено на наступному тижні.

Вибухи в Дніпропетровську були організовані в корисливих цілях

Про це заявив начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України Іван Дерев’янко.

Він зазначив, що в ході розслідування проведено більше 100 різних експертиз, і в підсумку зібрані «просто безпрецедентні докази» провини чотирьох заарештованих, двоє з яких працювали в вузі.

За даними іншого джерела видання, у справі понад 70 томів матеріалів.

Одним з найбільш вагомих доказів, на думку слідства, є експертиза відео-фіксації різних об’єктів, зроблені камерами спостереження поряд з місцями вибухів. На цих кадрах видно, хто закладає вибухові пристрої – це обвинувачені у цій справі, головні виконавці Віктор Сукачов та Віталій Федоряк.

У виданні відзначили, що вина інших доведена іншими методами. Крім того, у обвинувачених вилучено банківські картки, на які вони очікували перерахування грошей. Вилучено повністю і гроші (26 тис. грн), які обвинувачені встигли зняти з карток, викинутих з поїзда.

За словами Дерев’янка, ретельно вивчалося питання про виготовлення вибухових пристроїв. Було влаштовано відтворення всіх дій з виготовлення бомб, і експерти підтвердили, що в результаті саме такої технології вийдуть бомби, які й були насправді. Використовувалися хімічні речовини і технологія з Інтернету, сліду до професійних підривників або речовин типу пластиду виявити не вдалося.

«Зараз ми очікуємо отримання результатів судово-психіатричної експертизи. Після цього заарештованим буде пред’явлено остаточне обвинувачення, і досудове розслідування буде закінчено. Ми розраховуємо, що це відбудеться наступного тижня. Потім спочатку потерпілі, а потім і обвинувачені і їх захисники будуть знайомитися з матеріалами справи, тобто виконувати вимоги ст. 217-218 КПК України. Потім справа піде до суду, і, я впевнений, що в суді ніяких складнощів з доказами вини цих осіб не буде», – зазначив співробітник СБУ.

Обвинувачені повідомили, що провернули операцію тому, що хотіли багато пожити. Причому вони вважали, що держава повинна компенсувати їм всі ті незручності і неприємності, які вони відчували в житті.

Нагадаємо, що 27 квітня вдень у Дніпропетровську протягом години сталося чотири вибухи, постраждав 31 чоловік (у тому числі 10 підлітків), 26 з них були госпіталізовані. В даний час в лікарні залишається одна постраждала.

Слідчі СБУ розслідують кримінальну справу, порушену прокуратурою за ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу Україні. Всі вибухові пристрої були закладені в бетонні урни.

1 червня стало відомо, що затримано чотирьох осіб. Всі вони за рішенням суду арештовані для проведення розслідування. Як пізніше з’ясувалося, один з них – старший викладач кафедри політології Дніпропетровського національного університету В. Сукачов, другий – асистент цієї ж кафедри В. Федоряк.

За матеріалами Голосua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.