Новини світу. 14 серпня. Черговий виток “плюшевого скандалу” в Мінську. Посольство Швеції повідомило, що отримало погрози на адресу шведів, які перебувають на території Білорусі.

Швеція, прапор
Шведам у Білорусі радять не носити національну символіку

Дипломатичне представництво, вочевидь, сприйняло їх досить серйозно: дипломати рекомендували співвітчизникам, які проживають в Білорусі, уникати в одязі елементів, за якими можна було б визначити їхню національну приналежність. У повідомленні, розміщеному на сайті відомства, зазначається, що Білорусь в цілому є досить безпечним місцем, однак у зв’язку з останніми подіями шведам варто бути пильними і обережними.

Йдеться про дипломатичний скандал, який спалахнув між Білоруссю і Швецією після акції шведських активістів. Нагадаємо, вони непомітно для білоруських ППО перетнули кордон на літаку і скинули над Мінськом “плюшевий десант” – іграшкових ведмедів із плакатами на підтримку свободи слова в Білорусі. Офіційний Мінськ спочатку заперечував факт польоту (не бажаючи, вочевидь, визнавати промах прикордонників), проте згодом був змушений його визнати. Було звільнено керівників прикордонних служб і ППО. А на початку серпня Мінськ відмовився продовжити акредитацію послу Швеції, звинувативши його у “співпраці з внутрішньою опозицією” і фактично викинувши з країни. У відповідь Швеціявигнала двох білоруських дипломатів. Тоді Олександр Лукашенко заявив, що повністю закриває посольство у цій скандинавській країні.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.