Новини технологій. 25 серпня. Суд США визнав південнокорейську компанію Samsung винною в копіюванні дизайну та технологій мобільних пристроїв iPhone і iPad і зобов’язав виплатити їх виробникові Apple компенсацію в 1,051 мільярда доларів.

Суд США визнав південнокорейську компанію Samsung винною в копіюванні дизайну та технологій в iPhone і iPad

Штраф виявився нижче заявленого Apple – компанія вимагала з Samsung 2,5 мільярда доларів. Однак рішення суду може призвести до заборони продажів низки популярних пристроїв лінійки Samsung Galaxy в США і, як наслідок, до втрати мільярдів доларів виторгу з боку Samsung та до зміцнення домінуючих позицій Apple на ринку мобільних гаджетів.

Крім того, судове переслідування з боку Apple тепер загрожує й іншим виробникам пристроїв на платформі Google Android, оскільки ряд звинувачень на адресу Samsung щодо функціоналу пристроїв Galaxy був спрямований, в тому числі, на програмні технології.

Вердикт, присудили Apple велику перемогу над конкурентом на домашньому ринку, вийшов раніше очікуваного – присяжні винесли його менш ніж за три дні обговорень. Хоча суд раніше пропонував супротивникам домовитися про зменшення кількості взаємних претензій, переговори між топ-менеджерами компанії провалилися.
Представники Apple схвалили вердикт присяжних, відзначивши, що для нього було достатньо підстав, пише The Wall Street Journal. Представники Samsung заявили, що рішення суду є не перемогою Apple, а поразкою для американських споживачів.

Патентний розгляд в США є одним з ключових в рамках масштабного конфлікту між Apple і Samsung. Навесні 2011 року Apple звинуватила свого головного конкурента на ринку мобільної техніки в “раболепном” копіюванні технологій та дизайну смартфона iPhone і планшета iPad. Всього в позові Apple було заявлено про порушення семи патентів. Південнокорейська компанія відповіла позовами, що викривають Apple в незаконному використанні п’яти важливих запатентованих технологій для бездротового зв’язку.

За даними аналітичної компанії IDC, на світовому ринку смартфонів лідирує Samsung, частка якої за кількістю відвантажених пристроїв у другому кварталі цього року склала 32,6%, на частку Apple, що йде на другому місці, припадає 16,9% ринку. У той же час Apple отримує від продажу iPhone більш високий прибуток: на частку компанії за той же період довелося 71% прибутку всього світового ринку мобільних телефонів, згідно з підрахунками компанії Canaccord Genuity.

У сегменті планшетних комп’ютерів продовжує домінувати компанія Apple, що збільшила свою частку в другому кварталі до 68% – про це свідчать дані аналітичної компанії Strategy Analytics.

Джерело Обозреватель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.