Новини світу. 17 серпня. Російська православна церква звернулася до влади РФ із проханням проявити в рамках закону милосердя до трьох засуджених учасниць Pussy Riot.

церква, звіт
Церква просить адекватного вироку для Pussy Riot

Про це йдеться в заяві вищої церковного ради Російської православної церкви в зв’язку з судовим вироком по справі осіб, які осквернили священний простір храму Христа Спасителя.

“Не піддаючи сумніву правомірність судового рішення, звертаємося до державної влади з проханням проявити в рамках закону милосердя до засуджених, в надії на те, що вони відмовляться від повторення блюзнірських дій”, – йдеться в заяві.

У заяві також йдеться:

“Визнаючи необхідність відповідної реакції з боку держави, ми звертаємо увагу на те, що юридична оцінка знаходиться поза сферою компетенції церковного священноначалія”.

Російська православна церква вважає, що визначати міру запобіжного заходу і міру покарання – виняткова прерогатива світського суду.

“Ми також не розглядаємо те, що сталося, з політичної чи естетичної точки зору. Пастирський борг церкви – давати духовну, моральну оцінку подій”, – наголошується в документі.

Засуджуючи дії учасниць панк-молебню, РПЦ заявляє:

“Те, що сталося, є богохульством і блюзнірством, свідомою і навмисною образою святині, виявом грубої ворожості до мільйонів людей і їх почуттів. Тому ніяк не можна погодитися зі спробами представити те, що сталося в храмі, як молитву, вчинену в нетрадиційній формі”.

“Якщо християнин як особистість є постраждалою стороною, він покликаний пробачити того, хто згрішив проти нього. Але прощення гріха проти Бога неможливе без щирого каяття того, хто згрішив перед ним”, – зазначають автори документа.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.