Новини світу. 14 серпня. Глава синодального відділу РПЦ із взаємин із суспільством Всеволод Чаплін нагадав акторові Іванові Охлобистіну про заборону на партійну діяльність.

Охлобистін вне має права бути політичним діячем

Як заявив протоієрей, “навіть позаштатне або священнослужитель, який знаходиться під забороною” не має права бути членом партії.

Таким чином він прокоментував новину про те, що Охлобистін очолив вищу раду “Правого дела”.

“Все чисто. Претензій бути не може. Я не політик. Моя справа – тільки ідеологія”, – відповів Чапліну сам Іван Охлобистін.

Вранці 14 серпня лідер “Правого дела” Андрій Дунаєв заявив, що вищу раду партії очолюватиме Охлобистін. Рішення про це було прийнято президією федеральної політради.

За статутом організації вища рада – це не керівний, а консультаційний орган. Його членами можуть бути не тільки члени партії, а й будь-які громадяни Росії, які не перебувають в інших організаціях. Про те, що Охлобистін стане членом “Правого дела”, не повідомлялося.

Іван Охлобистін був висвячений на священика у 2001 році. До 2010 року він служив під ім’ям отця Іоанна. Потім він попросив патріарха тимчасово призупинити його повноваження. У той же час в РПЦ підкреслювали, що він у будь-який момент може повернутися до служіння, якщо остаточно відмовиться від акторської роботи.

У 2011 році в РПЦ виступили проти висунення Охлобистіна в президенти. З цієї причини він відмовився від участі в кампанії.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.