Новини економіки. 28 серпня. Загальний розмір позовів, поданих проти провідних банків у зв’язку з їх участю в маніпулюванні ключовою лондонською міжбанківською процентною ставкою Libor / London Interbank Offered Rates /, ризикує скласти 176 млрд доларів.

Гроші
Маніпуляцій ставкою Libor

З таким прогнозом виступили експерти найбільшого інвестиційного банку Австралії “Маккуері” / Macquarie Group /, повідомляє сьогодні британська радіостанція BBC.

“Австралійські фахівці підрахували можливі втрати на ринку синдикованих кредитів – 111,9 млрд доларів, за різного виду деривативів – 38,3 млрд доларів, за корпоративними облігаціями – 19,8 млрд доларів, за іпотечними кредитами – 3,9 млрд доларів, по операціях на покупку валют – 1,6 млрд доларів, по студентським кредитами – 800 млн доларів “, – зазначає радіостанція.

Ставка Libor p 1985 служила еталоном для обчислення вартості кредиту на всіх ринках і в економіках практично всіх країн світу. Згідно з оцінками, на Libor спираються кредити, що досягають загальної суми в 550 трильйонів доларів.

У минулому червні британський банк “Баркліз” / Barclays / був оштрафований владою США і Великобританії на 453 млн доларів за махінації при визначенні ставки Libor. Зараз стало відомо, що й інші провідні світові банки могли брати участь у цих незаконних діях.

Ряд юридичних компаній вже подали від імені своїх клієнтів позови на предмет компенсації фінансових втрат, що утворились в результаті подібних дій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.