Новини економіки. 22 серпня. Росія стала членом Світової організації торгівлі.

Росія стала членом СОТ

Сьогодні в 00:00 за женевським часом була поставлена остання крапка в процесі приєднання РФ до СОТ, який зайняв19 років, передає ИТАР-ТАРС.

Згідно з правилами СОТ, повноправним членом організації країна стає через 30 днів після завершення ратифікаційного процесу. 10 і 18 липня 2012 протокол про вступ РФ до СОТ схвалила Держдума і ратифікувала Рада Федерації, 21 липня закон про ратифікацію протоколу підписав президент президент РФ Володимир Путін, після чого і був запущений згаданий місячний термін, який минув сьогодні.

За заявою офіційного представника МЗС РФ Олександра Лукашевича, Росія вступає в організацію «на умовах, що відповідають національним інтересам, створюються передумови для подальшого удосконалення нашого ділового клімату, залучення іноземних інвестицій, розширення російського експорту при збереженні можливостей підтримки ключових галузей вітчизняної економіки».

СОТ, що має статус спеціалізованої установи ООН, почала функціонувати 1 січня 1995 року (угоду про заснування було підписано в Маракеші в 1994 р). Організація є наступницею Генеральної угоди з тарифів і торгівлі / ГАТТ /, що діяла з 1947 року.
СОТ – єдиний міжнародний орган, що здійснює наглядові функції в області світової торгівлі. Очолює СОТ генеральний директор, що обирається Генеральною радою на 4 роки з можливістю переобрання на другий термін. З 1 вересня 2005 року цей пост займає Паскаль Ламі (Франція).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.