Новини світу. 31 серпня. Смерть леді Діани в свій час вразила весь світ, пише Марія Страда в статті, опублікованій в газеті Corriere della Sera.

принцеса Діана
Лондон переживає 15-річчя трагедії досить відсторонено

“Закінчувалося літо 1997 року. В той час по радіо божеволіли Spice Girls, на пляжах читали паперові газети й книги, а по стільникових телефонах можна було лише розмовляти і дуже рідко обмінюватися sms, інтернет переживав епоху напередодні появи Google, а євро все ще здавався мрією навіть для економістів.

У неділю вранці 31 серпня по всьому світу, навіть у відсутність глобальних мереж, поширилася новина про те, що в автомобільній катастрофі в Парижі в тунелі Д’Альма загинула леді Діана, а разом з нею і син мільярдера, власника магазинів Harrods”, – пише видання.

“Відразу ж згадалася казкове весілля принцеси із спадкоємцем британського престолу Чарльзом, а потім низка зрад, розлучення. Пам’ять також підказувала думки про можливі змови, інспіровані “злим” королівським будинком проти тієї, що без належної поваги ставилася до престолу.

Але суд, що відбувся через 11 років після трагічних подій, поклав провину за дорожній інцидент на водія Анрі Поля (загиблого) і на папараці, що переслідували авто з Діаною і Доді аль-Файєдом. Звістка про загибель принцеси вразила весь світ”, – пише журналістка.

Діана Спенсер, якій ледь виповнилося 36 років, прославилася завдяки своїй благодійній діяльності, боротьбі проти протипіхотних мін та підтримці лікарень на батьківщині і лепрозоріїв в Індії. Вона дружила з матір’ю Терезою, яка померла через кілька днів після загибелі Діани”, – пише автор статті.

“Смерть Діани призвела до різкого зниження популярності англійської монархії, чому пізніше в чималому ступені сприяли часті появи на публіці принца Чарльза із суперницею Діани Каміллою. Але поступово британці знову стали ставитися до сімейства Віндзорів з любов’ю, в чому основна заслуга належить синам Діани Вільяму (і його одруженню на Кейт Міддлтон) і Гаррі, незважаючи на його пустотливі витівки.

Лондон переживає 15-річчя трагедії досить відсторонено, оскільки ще не відійшов від олімпійської оргії. Не заплановані офіційні церемонії на честь пам’яті принцеси: королівська сім’я зайнята запланованою на середину вересня поїздкою принца і принцеси Кембріджських на Схід”, – пише автор статті.

За матеріалами Corriere della Sera; Переклад Іnopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.