Новини України. 13 серпня.  В Партії регіонів хочуть всі соціальні закони об’єднати у Соціальний кодекс.

Регіонали пропонують об’єднати закони про пільги і соцгарантії у Соціальний кодекс

В Україні з ініціативи Партії регіонів незабаром може з’явитися ще один кодекс – Соціальний (СК), пише Сегодня.

За задумом автора документа – регіонала Антона Яценка, СК має замінити близько 30 законів про пільги і соцгарантії – про пенсійне і соціальне страхування, допомогу сім’ям з дітьми, сиротам, інвалідам, ветеранам війни, малозабезпеченим, молоді (зокрема, забезпечення першим робочим місцем).

При цьому Яценко запевняє, що жодна з існуючих пільг не буде урізана, але СК усуне численні колізії і дірки в нинішніх законах. Також за рахунок централізації управління різними соцфондами скоротяться витрати бюджету на утримання працюючих там чиновників.

На думку заступника голови фракції Партії регіонів Михайла Чечетова, ідею об’єднання всіх соціальних законів в одному документі депутати, швидше за все, підтримають.

“Зміст СК, звичайно, буде ретельно обговорюватися в Раді, щоб не допустити помилок”, – запевнив Чечетов.

Поки неясно, чи буде розглянуто СК до жовтневих виборів в Раду, він поки знаходиться на вивченні в профільному комітеті ВР.

На думку юриста Василя Мірошниченка, один Кодекс замість безлічі законів буде набагато зрозуміліший і простіший і для громадян, і для юристів. Але він вважає, що існує небезпека “непомітного зникнення” частини нинішніх найбільш витратних для бюджету пільг (наприклад, виплати дітям війни).

“Також було б правильно передбачити в СК монетизацію пільг, наприклад, замінити безкоштовний проїзд фіксованими доплатами”, – вважає Мірошниченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.