Новини світу. 20 серпня. Учасниці панк-гурту Pussy Riot, засуджені до 2 років ув’язнення за акцію в храмі Христа Спасителя, не проситимуть про помилування.

Pussy Riot не проситимуть помилування

“Наші підзахисні дуже чітко висловилися з цього приводу: вони за жодних обставин не проситимуть помилування”, – повідомив адвокат Микола Полозов.

За словами юриста, поки вони не отримали копію вироку, і тому його ще не оскаржили. Однак це питання має вирішитися впродовж 10 днів.

Тим часом дівчатам вже загрожує новий суд. Мешканка Новосибірська подала проти Pussy Riot позов, в якому вимагає від них 30 тисяч рублів (більше 900 доларів) компенсації за моральні страждання, нібито завдані їй “панк-молебнем” в храмі.

Кунцевський суд Москви 20 серпня проведе співбесіду сторін за цим позовом.

Нагадаємо, 17 серпня Хамовничеський суд Москви визнав трьох учасниць Pussy Riot – Катерину Самуцевич, Марію Альохіну і Надію Толоконникову – винними у хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті та засудив їх до 2 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Приводом для цього став перформанс, який Pussy Riot влаштували в храмі Христа Спасителя у Москві в лютому 2012 року: дівчата піднялися на амвон і виконали пісню “Богородиця, Путіна прожени”. Відеозапис акції було викладено в Інтернет і викликав широкий громадський резонанс.

Процес над Pussy Riot розколов російське суспільство на два табори: одні називали суд над дівчатами політично мотивованим і закидали державі тісні зв’язки із церквою, інші вимагали для активісток “жорстокого покарання” за “паплюження православної святині”.

Водночас на Заході більшість діячів, серед яких такі знаменитості як Мадонна, Стінг, Red Hot Chili Peppers, Franz Ferdinand, Бьорк та інші, стали на підтримку Pussy Riot.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.