Новини політики. 13 серпня. Комісія США з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінська комісія) попереджає, що якщо Україна не дотримуватиметься міжнародних стандартів при проведенні виборів, Конгрес прийме такі ж санкції проти неї, як проти Білорусі.

США вимагають законних дій в Україні

Про це заявив старший співробітник Гельсінкської комісії Орест Дейчаківський, повідомляє LB.ua.

Дейчаківскій нагадав, що головною метою представленої в Конгресі жорсткої резолюції проти України є сприяння проведенню виборів, які б відповідали міжнародним стандартам.

“Ми вимагаємо звільнити осіб, які перебувають у в’язниці за політичними мотивами, – Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка. Ми хочемо, щоб Україна дотримувалася своїх зобов’язань, які вона взяла на себе в рамках членства в ОБСЄ. Оскільки Україна буде головувати в ОБСЄ у 2013 році, вона повинна бути хорошим прикладом і діяти відповідно до положень ОБСЄ, викладеними в Гельсінкських угодах, де йдеться про дотримання прав людини, демократії та верховенстві права”, – заявив він.

За його словами, даючи оцінку виборам на предмет відповідності міжнародним стандартам, експерти будуть дивитися на ряд чинників.

“Ми будемо аналізувати доступ до ЗМІ всіх кандидатів і політичних партій, використання адміністративного ресурсу, склад виборчих комісій. Ми повинні переконатися, що в комісіях збалансовано представлені всі політичні сили. Ми будемо враховувати рівень доступу спостерігачів до виборчого процесу: спостерігачів від політичних партій, незалежних місцевих та міжнародних спостерігачів”, – повідомив співробітник Гельсінкської комісії.

“Абсолютно не відповідають дійсності припущення, що метою Гельсінкської комісії є ізоляція України. Положення резолюції є дуже чіткими. Там йдеться про відмову у в’їзді в США певним українським чиновникам. Резолюція містить чіткий сигнал – якщо людина вдається до певних дій – порушення прав людини, антидемократичним діям, корупції – ми їм просто відмовимо у в’їзді до Сполучених Штатів”, – зазначив Дейчаківський.

Якщо резолюція не буде мати бажаного впливу, а політична ситуація в Україні продовжить погіршуватися, американські законодавці готові до подальших кроків.

“Ми поки не визначилися… Однак треба пам’ятати, що Гельсінкська комісія в особі конгресмена Сміта внесла на розгляд Конгресу за останні шість років три законодавчі ініціативи щодо Білорусі, які отримали силу закону. Ці законодавчі акти містять дуже серйозні санкції: не тільки заборона на видачу віз, але і заморожування індивідуальних рахунків, економічні санкції”, – заявив Дейчаківський.

Втім, додає Дейчаківський, Гельсінкська комісія сподівається, що Україна на цих виборах доведе свою прихильність демократичному напрямку і США не матимуть підстав посилювати тиск на українську владу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.