Новини України. 16 серпня. Регіонали не бачать необхідності надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, окрім російської.

Російська нічим не повинна відрізнятися від інших мов меншин

Про це заявив заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, зазначивши, що для інших мов час прийде пізніше.

Тільки українська та російська мови поки вимагають особливого статусу на території України, заявив заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, передає Цензор.НЕТ.

«46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську та українську. Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську, не єврейську мову, ідиш, чи іврит, я не знаю як там. Ці мови розуміє лише жменька людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє весь народ», – сказав Чечетов.

За словами депутата, закон «Про основи мовної державної політики», авторства регіоналів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова відповідає вимогам Європейської хартії щодо захисту регіональних та міноритарних мов.

Інший член фракції Партії регіонів Сергій Головатий заявив, що не можна надавати статус регіональної ні російській, ні іншим мовам національних меншин, оскільки це суперечить Європейській хартії.

«Всі мови меншин, починаючи з російської не можуть мати в Україні юридичного статусу. Держава може визначити тільки заходи, які необхідно прийняти для порятунку цієї мови, або підтвердження. Раз і назавжди потрібно запам’ятати єдиний статус української мови, як головної мови України», – зазначив Головатий.

Отже, Сергій Головатий зареєстрував у парламенті законопроект «Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні». Головними відмінностями цього документа від закону Ківалова-Колесніченко є те, що діловодство та освіта можуть відбуватися на мові національної меншини тільки на території села, селища чи міста, якщо на цій території не менше 50 відсотків населення становлять представники цієї меншини.

Законопроект Головатого також дозволяє чиновникам вживати мову меншини тільки разом з державною, а не вибирати одне з двох, як це передбачено чинним мовним законом. Це відповідає нормам української Конституції, та Європейської хартії, але регіонал запізнився зі своєю ініціативою, вважає депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна.

«Верховна Рада якось дуже швидко і яскраво перестала бути місцем для дискусій. І Головатий якось пізно помітив. Від того, що він зареєстрував законопроект, який, напевно, ближче до Європейської хартії, нікому не стане ні тепло, ні холодно. Нічого регіоналами переглянуте не буде», – зазначила Ляпіна.

На думку Сергія Головатого, в Україні підтримки і захисту на державному рівні вимагають 18 мов національних меншин. Про таку ж кількість говориться і в підписаному Президентом мовному законі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.