Новини світу. 26 серпня. У США помер Ніл Армстронг, астронавт, який першим ступив на поверхню Місяця в ході місячної експедиції 20 липня 1969р.

Ніл Армстронг

Причиною смерті Армстронга стали ускладнення від операції на серці, яку він переніс три тижні тому, повідомляє американський телеканал NBC.

Армстронг народився 5 серпня 1930р. в містечку Уапаконета, штат Огайо. Вже в старших класах він відвідував міську авіашколи. Першу ліцензію пілота-курсанта отримав раніше закінчення школи та раніше, ніж водійські права.

У 1947р. поступив в Університет Пердью, де почав вивчати авіаційну промисловість. За навчання платила держава, а натомість Армстронг зобов’язувався відслужити три роки в армії. Роки служби припали на Корейську війну, в якій майбутній астронавт взяв безпосередню участь – починаючи з 1950 р. зробив 78 бойових вильотів на винищувачі Grumman F9F Panther. Один раз був збитий. Отримав Авіаційну медаль і дві Золоті зірки (“Дубове листя”).

В кінці 50-початку 60-х був випробувачем експериментальних ракетопланів. У вересні 1962р. пройшов конкурс з 250 претендентів, зарахований у 2-й набір астронавтів НАСА і почав готуватися до польоту в космос.

У березні 1966р. брав участь у польоті на космічному кораблі “Джеміні-8”. У липні 1969 р. був призначений командиром “Аполлона-11”, що виконував політ до Місяця. 20 липня став першою людиною, яка ступила на поверхню Місяця.

Вимовлена ним при цьому фраза: “Маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства”, – увійшла в історію. Армстронг і його напарник Едвін Олдрін провели на Місяці 2,5 години. За цей політ Армстронг був нагороджений медаллю НАСА «За видатні заслуги” та удостоєний Президентської медалі Свободи.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.