Новини політики. 10 серпня. ПР пропонує зарплату у 8 тис., а УДАР – 7 видів податків

Нові обіцянки політпартій
Нові обіцянки політпартій

ПР готова підняти середню заробітну плату до 2017 року до 8 тис. грн., а Об’єднана опозиція обіцяє за той же період наростити її до двох прожиткових мінімумів, а мінімальну зарплату – до 2,4 тис. грн. “Свобода” обіцяє погодинну оплату праці і п’ятикратну різницю між мінімальною та максимальною зарплатами в бюджетній сфері. Комуністи обіцяють постійну індексацію усіх виплат і доведення частки оплати праці в собівартості продукції до 60%.

В УДАРі взагалі вирішили не оперувати сумами, а пообіцяли підняти дохід до такого рівня, щоб кожен робітник міг без зайвих зусиль за місячну зарплату купити пральну машину або холодильник, за 5 років родина має бути в змозі купити машину, а за 10 років – квартиру.

За словами аналітиків, програми написані за одними канонами і мало не під копірку. Суть програм навіть в ідеологічних і політичних опонентів схожа – щедра роздача обіцянок, пише видання. Між партіями немає чіткого ідеологічного розмежування, тому їх передвиборчі документи схожі. Доходить до смішного – комуністи і свободівці, які пропонують заборонити діяльність один одного, так само синхронно обіцяють повернути в державну власність стратегічні підприємства, ввести податок на розкіш, повернути виведені в офшор капітали.

За словами експертів, в документах немає і чіткого викладу того, як втілити обіцяне в життя. Лідери за кількістю абстрактних обіцянок – комуністи. Багато що з того, що вони пропонують, можна повернути лише збройним шляхом. Видання посилається на дослідження фонду Відкрите суспільство, у якому йдеться про те, що перед минулими виборами всі нинішні парламентські партії дали 305 обіцянок, але виповнили повністю лише 32, і ще трохи більше 40 – частково.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.