Новини політики. 4 серпня. Нещодавно проведене соціологічне опитування продемонструвало упевненість більшості росіян в тому, що президент РФ Володимир Путін представляє не їхні інтереси.

Путін підтримує олігархів, банкірів і великий бізнес, – впевнені росіяни

Значно зросла кількість громадян, які вважають, що глава держави діє в інтересах силовиків, чиновників і олігархів. Про це з посиланням на дані “Левада-центру” 4 серпня пише газета “Коммерсант”.

З січня 2011р. з 31 до 43% збільшилася кількість росіян, впевнених, що Путін, який сам прийшов у владу з КДБ, трудиться заради силовиків. Рекордного за останні 12 років рівня досягло число тих, хто вважає, що президент висловлює інтереси бюрократії (зростання з 24 до 32%).

Одночасно знижується число громадян, які вважають, що Путін працює для середнього класу (з 26 до 21%) або в ім’я процвітання простих росіян – робітників і службовців (з 20 до 14%). Соціолог Олексій Гражданкін, замдиректора “Левада-центру”, висловив думку, що такі результати опитування – наслідок того, що Путін взяв сторону людей, у яких зосереджені основні ресурси, і стрімко віддаляється від основного населення країни.

Це підтверджує і зростання числа росіян, впевнених, що Путін підтримує олігархів, банкірів і великий бізнес (з 26% до 39%), а також директорів великих підприємств (з 18% до 26%). Видання нагадує про “роман” президента з “Уралвагонзаводом”, якому було приділено особливу увагу в період виборчої кампанії. Після перемоги на виборах Путін зробив своїм помічником голови ради директорів підприємства Євгенія Школова, а повпредом в Уральському федеральному окрузі – начальника цеху Ігоря Холманських.

Тим не менш, за Путіна як і раніше голосують “завдяки обіцянкам” і тому, що “більша частина населення дуже довірлива”, відзначає Гражданкін. “Так, він накопичує ресурси, накопичує сили в руках свого клану, а й для людей щось почав робити”, – пояснив соціолог логіку виборця. Професор факультету соціології ВШЕ Олександр Демидов, в свою чергу, назвав підтримку Путіна 60% населення “цікавим феноменом”. “Люди не бачать альтернатив. Поганенький, але наш”, – додав він.

Що стосується прем’єр-міністра РФ Дмитра Медведєва, то 39% респондентів впевнені, що він виражає інтереси найближчого оточення Путіна. Експерти пояснюють, що глава уряду все більше асоціюється з інтересами тих груп, чиї інтереси захищає і президент. “Спроби ідентифікувати себе як ліберала з рокіровкою закінчилися”, – підсумував Демідов.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.