Новини науки. 7 серпня. Вчені встановили, що папуги розуміють причинно-наслідковий зв’язок на рівні трирічної дитини.

Папуга жако
Папуга жако

Папуги жако (сірі папуги) здатні розуміти причинно-наслідковий зв’язок на рівні трирічної дитини. До такого висновку прийшли вчені з Геттінгского університету імені Георга-Августа і Віденського університету, повідомили сьогодні місцеві ЗМІ.

До сих пір здатність до логічного мислення, крім людей, проявляли лише деякі види людиноподібних мавп.

Результати були отримані на основі нескладного досвіду: дослідники показували птахам два однакових пластикових стакана і клали в один з них горіх, інший при цьому залишався порожнім. Потім вчені послідовно струшували ємності, щоб папуги могли почути, в якій з них знаходиться корм. Згодом піддослідні безпомилково обирали той стакан, в якому лежав горіх.

Ми вважаємо, що сірі папуги розуміють причинно-наслідковий зв’язок між горіхом, струшуванням і звуком. До цих пір такі здібності були виявлені тільки у гомінідів (до яких крім людини відносяться орангутанги, шимпанзе і горили), але ніяк не у інших видів мавп, навіть собаки не здатні на це

, – уточнили автори експерименту.

За словами Крістіана Шлегля з Геттінгского університету, діти зможуть впоратися з таким завданням лише по досягненні трирічного віку.

Джерело Итар-Тасс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.