Новини здоров’я. 15 серпня. Через 20 років після того, як учені виявили, що паління провокує розвиток остеопорозу і є причиною переломів, було здійснено нове відкриття – сигаретний дим сприяє виробленню двох білків, які провокують переломи кісток.

Сигаретний дим погано впливає на кістки

Гері Гайшан Цзяо і його колеги виявили, що токсини, які знаходяться в сигаретному диму, послаблюють кістки. Відбувається це через те, що токсини впливають на два види білків. По-перше, дим впливає на активність білків, які створюють нові кістки (остеобласти). По-друге, дим негативно впливає на клітини, які поглинають старі кістки (остеокласти).

Порушена структура кісток є основною причиною остеопорозу, що в свою чергу веде до підвищення кількості переломів. Щоб довести, що куріння сильно позначається на стані кісток, вчені провели аналізи в генетичної активності клітин кісткового мозку людей, які не палять і завзятих курців.

Виявилося, що сигаретний дим негативно впливає на ці два види білків, які працюють на цілісність кісток. Досліди на мишах також підтвердили ці висновки. Саме тому, при проблемах, пов’язаних з переломами, вертеброневрологи радять, перш за все, кинути палити.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.