Новини світу. 14 серпня. Оператор аварійної японської АЕС “Фукусіма-1”, компанія ТЕРСО заявила про виявлення витоку радіоактивної води на четвертому енергоблоці станції.

ТЕРСО заявила про витік радіоактивної води на 4 енергоблоці “Фукусіми-1”

Про це повідомляють місцеві ЗМІ. За інформацією телеканалу NHK з посиланням на дані ТЕРСО, на підлозі турбінного відсіку четвертого енергоблоку була виявлена калюжа завглибшки в один сантиметр і площею 350 квадратних метрів. Робочими було встановлено, що витік стався з труби, призначеної для відкачування радіоактивної води зі зруйнованого рік тому третього енергоблоку АЕС.

Трубопровід проходить через коридор четвертого енергоблоку уздовж стіни турбінного відсіку. Наразі даних про те, що витік радіоактивної води поширився за межі будівлі енергоблоку, немає.

Крім цього компанія ТЕРСО повідомила про виявлення білого диму в одному з технічних приміщень з обладнанням для очищення радіоактивної води. Зараз причина виникнення білого диму встановлюється.

Як відомо, аварія на АЕС “Фукусіма-1” сталася після потужного землетрусу 11 березня 2011 року. Слідом за підземними поштовхами магнітудою 9,0 на узбережжі прийшла 14-метрова хвиля цунамі, яка затопила чотири з шести енергоблоків АЕС і вивела з ладу систему охолодження реакторів, що призвело до серії вибухів водню і розплавлення активної зони, в результаті чого в атмосферу і океан потрапили радіоактивні речовини. Із зони в радіусі 20 кілометрів від станції було евакуйовано 140 тисяч чоловік. Більшість з них продовжують жити в тимчасовому житлі. Ряд районів через високий рівень зараження, як очікується, будуть визнані непридатним для проживання. Повна ліквідація аварії, у тому числі демонтаж реакторів, займе близько 40 років.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.