Новини ствіту. 21 серпня. Можливий напад Ізраїлю на іранські ядерні об’єкти і ймовірний удар з боку Ірану та союзних йому сил в регіоні обійдуться ізраїльській економіці в кругленьку суму.

Танк
Війна з Іраном зажене Ізраїль у кризу

За оцінками місцевої компанії BDI, що спеціалізується на бізнес-аналітиці, прямий і непрямий збиток народному господарству складе приблизно 167 млрд шекелів (~40 млрд доларів).

У цю суму входять витрати на закупівлю і відновлення військових запасів палива, запчастин і боєприпасів, вартість пошкодженого майна громадян та інфраструктури в разі ймовірного удару у відповідь, розорення значної частки малого бізнесу  (до 10 %) та втрата частини іноземних клієнтів та інвесторів. Як наголошується в економічному виданні “Глобс”, втрати оцінювалися шляхом екстраполяції аналогічних даних за економічним збитком під час другої ліванської війни 2006 року.

Той конфлікт, що тривав трохи більше місяця, обернувся падінням ВВП на піввідсотка, не рахуючи прямих військових витрат і вартості майна громадян, пошкодженого внаслідок ракетного обстрілу ізраїльської території. Сукупний збиток тоді склав 1,8% ВВП. При цьому удари з боку ліванських бойовиків тоді припали лише на північні райони Ізраїлю, які виробляють лише 20% національного продукту, тоді як передбачувана “іранська відповідь”, як очікується, прийде на центральні регіони, генеруючі 70% ВВП.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, в мінфіні та Банку Ізраїлю поки відмовляються говорити про розмір можливого збитку в разі військового конфлікту з Іраном. У недавньому телеінтерв’ю глава Центробанку Стенлі Фішер визнав, що “дуже важко мати справу зі сценаріями, при яких Ізраїль опиниться в стані війни”. “Ми готуємося до реальної кризи”, – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.