Новини політики. 8 серпня. Улюблений архітектор Віктора Януковича, учасниця зустрічі представників інтелігенції з Президентом з приводу закону про державну мовну політику Лариса Скорик вважає, що мовний закон порушує Конституцію України.

Лариса Скорик: до закону абсолютно необхідно внести зміни

Про це вона заявила в інтерв’ю «Главкому».

«До закону абсолютно необхідно внести зміни. Тому що фактично він порушує Конституцію. Зрозуміло, що все це через те, що він, як кажуть, скороспіло верстався, та ще й у суто політичній ситуації, а не в законодавчому напрямку», – сказала Скорик.

Вона зазначила, що закон про мовну політику повинен бути в кожній державі, «але його потрібно привести в порядок». «Закон має невідповідності, неконституційні моменти, – саме на це ми і звернули увагу», – повідомила Скорик.

За її словами, Президент зрозумів їх точку зору, що закон про мовну політику в Україні приймати потрібно, але він повинен бути прийнятий зі змінами.

Скорик зазначила, що в мовному законі є порушення Конституції за декількома пунктами: «Один з таких пунктів – внесення такої категорії, як регіональна мова. Такий категорії у нас ніколи не було. Ні в Конституції цього не було, ні десь ще. У мовному законі, дійсно, записано чітко: українська мова є державною, що відповідає Конституції. Але потім йдуть моменти, які порушують цю Конституцію в багатьох випадках, особливо, в цьому моменті регіональності.

Потім щодо моменту про можливість вищих навчальних закладів самостійно обирати, якою мовою їм, крім державної, викладати. Але це дуже складно, тому що на Закарпатті, наприклад, є кілька народностей: там є роми, є чехи, є поляки, є німці, є словаки, є русини і само собою, українці. Такі речі можуть нести погіршення якості відносин між національними меншинами».

Скорик вважає, що всі ці неузгодженості закону з Конституцією можна вирішити. «Мені надзвичайно приємно, що Президент визнав категорично доцільним і необхідним внести зміни в цей закон», – зазначила вона.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.