Новини України. 15 серпня. Кримськотатарська мова, ймовірно, також отримає статус регіональної в Криму.

Анатолій Могильов
У Могильова “немає” проблем з кримськотатарською мовою

Про це повідомив кримський прем’єр Анатолій Могильов, повідомляє Цензор.НЕТ.

“Судячи з кількості кримськотатарського населення в Криму, кримськотатарську  мову, судячи з усього, буде оголошено регіональною мовою в автономії”, – зазначив Могильов після закінчення позачергової сесії кримського парламенту.

Він повідомив, що розробка організаційних заходів з метою впровадження закону про мовну політику Радою міністрів буде вестися за участю депутатського корпусу кримського парламенту.

“Сьогодні прийнято закон, який дозволяє реалізувати мовну політику на території більшості регіонів країни. Цей закон дозволяє будь-якій людині реалізувати своє право вчитися, говорити і здійснювати свої цивільні права на тій мові, на якому він хоче – і це повинен забезпечити даний закон”, – сказав він.

Могильов повідомив, в разі оголошення російської мови регіональною мовою в автономії, на ньому буде проводитися дубляж фільмів, друкуватися анотації до ліків, бланки всіх установ, в тому числі і комунальних, які зараз друкуються українською мовою.

У той же час, прем’єр Криму зазначив, що, якщо і кримськотатарську мову буде визнано регіональною в Криму, то це буде стосуватися також і його.

Хід брифінгу на питання про те, коли він почне вивчати кримськотатарську мову, Могильов відповів: “Проблем ек'”.

Довідка: “Ек'” на кримськотатарській означає “ні”. А слова “проблем” в цій мові немає взагалі. Якщо кримський прем’єр хотів сказати, “немає проблем”, йому варто було б вимовити “Меселелер ек'”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.