Новини політики. 31 серпня. Міжнародний Демократичний Союз закликає негайно звільнити політв‘язнів України.

МДС: у світі не повинно існувати політичних в’язнів

Про це йдеться у Заяві Міжнародного Демократичного Союзу по Україні, яку було прийнято учора під час засідання Виконавчого комітету організації у місті Тампа (Флоріда, США).

МДС висловлює стурбованість «погіршенням політичної ситуації в Україні, особливо у сфері прав людини, верховенства права і демократії, та зокрема триваючим ув’язненням та випадками неналежного поводження з колишнім Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко, лідером партії «Батьківщина», яка є членом-спостерігачем ЄНП та асоційованим членом МДС» та «ще раз наголошує, що у світі не повинно існувати політичних в’язнів, і закликає українську владу негайно звільнити всіх політв’язнів».

У цьому зв‘язку МДС «закликає українську владу подбати про здоров’я та гарантувати медичне лікування всім політичним в’язням, включаючи низку колишніх урядовців, які наразі перебувають за ґратами, а також без жодних передумов дозволити медичне обстеження та, за необхідності, лікування незалежними лікарями за межами в’язниці та, при потребі, за межами України».

Окрім того, МДС «очікує від України, що вона дотримуватиметься своїх зобов’язань щодо демократичних виборів, гарантуючи всім політичним силам та політичним лідерам, включаючи тих, які перебувають за ґратами, можливість взяти участь в наступних парламентських виборах 28 жовтня 2012 року у вільних та справедливих умовах».

МДС також «засуджує рішення Центральної виборчої комісії України від 8 серпня відмовити у реєстрації кандидатами на виборах політичним в’язням Юлії Тимошенко та Юрію Луценку з партії «Батьківщина».

Довідково: МДС є впливовим світовим міжнародним об‘єднанням, до лав якого входять понад 80 консервативних, християнсько-демократичних партій та інших партій-однодумців з понад 60 країн світу і регіональні союзи, зокрема європейська Народна Партія. Засновниками МДС є тодішні Прем‘єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер, Президент Франції Жак Шірак, Канцлер Німеччини Гельмут Коль та інші світові лідери.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.