Новини науки. 6 серпня. Фото. Відео. Найдорожча на сьогоднішній день місія космічного агентства США NASA Mars Science Laboratory успішно пройшла один з найбільш важливих і складних своїх етапів.

Будь-яка помилка під час посадки могла призвести до провалу місії

О 8:33 фахівці NASA доповіли всьому світові, що спусковий апарат досяг поверхні Марса.

Триметровий однотонний ровер Curiosity висадився в кратері Гейла, який він вивчатиме два роки. Вчені вважають, що марсохід виявить у ньому сліди води і, можливо, мікробного життя, що гіпотетично існувало в цих місцях.

Цікаво, що існувала невелика ймовірність того, що, навіть якщо Curiosity здійснить посадку на Марс успішно, то вчені про це не дізнаються. Розроблена система автоматичної посадки була настільки складною, що будь-яка помилка могла призвести до провалу місії.

Що чекало спускний апарат і марсохід на шляху до поверхні, вчені продемонстрували у відео, яке назвали “7 хвилин жаху” (сім хвилин жаху).

7 хвилин в даному випадку – це час, який знадобився всім частинам апарату, що спускається, на подолання відстані від верхніх шарів атмосфери Червоної планети до її поверхні. Протягом цього проміжку часу відбувалася найскладніша стадія місії, і фахівці NASA ніяк не могли вплинути на хід подій, лише фіксувати, що відбувається. Всьому виною – відстань між Марсом і Землею, яку сигнал про те, що відбувається, долає за 14 хвилин.

Фактично протягом всієї операції вчені отримували інформацію про хід місії із запізненням.

Через 2-3 хвилини після посадки фахівці НАСА отримали можливість побачити місце посадки “очима” Curiosity. На знімках, переданих на Землю орбітальним апаратом Mars Odyssey, видно, що на зовнішнє скло однієї з камер марсохода осів пил, який був піднятий реактивними двигунами апарату, що опускав ровер на поверхню Марса.

На другому знімку видно тінь нового марсохода на тлі поверхні Червоної планети.
(Зараз фахівцям НАСА доступні лише зменшені фотографії з місця подій. Проте вже через дві години, після другого прольоту орбітального апарату над місцем посадки, ми отримаємо знімки високої якості).

Додамо, що ровер сильно відрізняється від своїх попередників (марсоходів Spirit и Opportunity). На його борту набагато більше наукових інструментів і, звичайно ж, вчені покладають на нього великі надії. Створювали ровер в Лабораторії реактивного руху (JPL). Нагадаємо також, що апарат вирушив до Червоної планети в листопаді 2011 року.

ВІДЕО

За матеріалами Вести 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.