Новини світу. 20 серпня. Британський МЗС висловило сьогодні задоволення завершенням судового розгляду у справі подружжя опального китайського політика Бо Сілая.

Гу Кайлай
Гу Кайлай

Гу Кайлан раніше визнала себе винною у вбивстві британського бізнесмена Нілу Хейвуда і сьогодні їй був винесений смертний вирок з дворічною відстрочкою виконання. Останній факт може означати, що згодом він буде замінений тривалим терміном ув’язнення.

“Ми вітаємо те, як влада КНР провели розслідування обставин смерті Ніла Хейвула і передали суду осіб, чия причетність до злочину була встановлена, – наголошується в заяві представників британського посольства в Китаї. – Ми послідовно доводили до відома керівництва КНР, що хотіли б побачити судовий процес, що проходить при повному дотриманні міжнародних стандартів у галузі прав людини. Ми також заявляємо про наше бажання уникнути приведення смертного вироку у виконання”.

У залі народного суду середньої ступені міста Хефей / східна провінція Аньхой /, де сьогодні був зачитаний вирок, були присутні двоє британських дипломатів, які, як наголошується в повідомленні Форін офіс, “виконували свій обов’язок перед членами сім’ї Хейвуд”. “У цей важкий для родичів покійного час, ми подумки перебуваємо з ними, – зазначили представники посольства. – Нашим пріоритетом як і раніше залишається надання їм усієї можливої допомоги”.

Нагадаємо, британський підприємець Ніл Хейвуд був знайдений мертвим в Чунціні 15 листопада 2011. Спочатку було заявлено, що причиною смерті стало зловживання алкоголем, однак згодом була висунута версія про навмисне отруєння. За даними слідства, Гу Кайлан і її син Бо Гуагуа були в хороших відносинах з Нілом Хейвуд, однак у них виник конфлікт на грунті економічних інтересів. У результаті дружина Бо Сілая усунула бізнесмена, який нібито погрожував її сину.

Британські ЗМІ, у свою чергу, називають Хейвуд “людиною, яка занадто багато знала” і зазначають, що він неодноразово допомагав Гу Кайлан і її чоловікові переводити великі суми грошей за кордон. Тим не менше, сам Бо Сілай, який навесні цього року був знятий з поста секретаря парткому мегаполісу Чунцін, після чого було прийнято рішення про призупинення його членства в ЦК КПК і Політбюро ЦК КПК, не був запрошений на процес навіть у якості свідка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.