Новини світу. 27 серпня. Вдова першого президента Росії Наїна Єльцина у Вільнюсі прийняла орден, яким Литва посмертно нагородила Бориса Єльцина, передає вільнюський кореспондент Радіо Свобода.

Борис Єльцин
Борис Єльцин

Наїна Єльцина отримала з рук президента Далі Грібаускайте одну з вищих литовських нагород – Великий хрест ордена Хреста Вітіс.

Таким чином Литва вшанувала пам’ять Бориса Єльцина і посмертно віддала йому подяку за дієву підтримку незалежності країн Балтії.

Двадцять років тому, у вересні 1992 року Єльциним було підписано комюніке про виведення – тоді вже російських – військ з Литви, сам висновок відбувся рівно через рік після цього.

Приймаючи нагороду, Наїна Єльцина відзначила внесок свого чоловіка в розвиток свобод і демократій не тільки в Росії, але і в інших країнах:

Борис Єльцин виступав за всебічні відносини між країнами, народи яких історично тісно пов’язані. І ця задача актуальна зараз. Литві та Росії потрібно задіяти величезний і нереалізований потенціал цих відносин

Наїна Єльцина, що знаходиться у Вільнюсі з приватним візитом підкреслила:

Якщо ми станемо жити минулим, у якому були катаклізми, не буде просування вперед, а завжди, як сіль на рану. Від цього варто відмовитися

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.