Новини України. 24 серпня. Тільки 35% українців змогли правильно назвати перший чотиривірш національного гімну України.

Українські символи ще не вкорінилися у пам’яті українців

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Інтеграція» спільно з моніторинговим агентством «NewsEffector» напередодні Дня Незалежності України.

За даними дослідження, 43% українців назвали невірно перші рядки національного гімну, 22% – не змогли відповісти.

На запитання «Назвіть, що зображено на державному гербі України», 55% українців дали вірну відповідь (тризуб), 32% респондентів взагалі не змогли пригадати, що зображено на одному з головних офіційних символів держави, а 13% жителів України не змогли відповісти на це питання.

Черговість кольорів на прапорі України правильно назвали 64% опитаних, 29% переплутали послідовність державного символу країни, 7% – не змогли відповісти на запитання.

«Результати дослідження показують, що основні державні символи країни ще не вкоренилися у свідомості українців. Поки немає традиції вивішувати свій прапор біля будинку, як це роблять у США або в Європі, або спільно співати слова гімну на спортивних та інших публічних заходах », – зазначив директор Фонду «Інтеграція» Сергій Мороз.

В опитуванні взяло участь 5 тис. 600 чоловік у віці від 16 до 60 років. Опитування проводилося з 20 по 24 серпня 2012 у всіх регіонах України.

Джерело golos.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.