Новини здоров’я. 3 серпня. Якщо у вас алергія на домашніх тварин, швидше за все, вам варто звинувачувати в цьому кішок, а не собак.

Алергічні реакції на кішок зустрічаються вдвічі частіше, ніж на собак

За словами вчених, алергічні реакції на кішок зустрічаються приблизно вдвічі частіше, ніж на собак. А серед дітей у віці від 6 до 19 років алергією на котів страждає кожен сьомий.

Однак, всупереч розхожій думці, алергію викликає зовсім не котяча шерсть, а білок-алерген Fel d1, який міститься на шкірі тварин. Даний білок потрапляє в повітря разом в котячою шерстю або фрагментами шкіри. Він настільки маленький і легкий – удесятеро менший за пилковий алерген, – що може залишатися в повітрі годинами, тоді як алергени собак не володіють такою здатністю.

Крім того, Fel d1 легко закріплюється на шкірі і одязі людини і таким чином може потрапляти в громадські установи. Він був виявлений в тих місцях, де котів ніколи не було: в школах, прийомних лікарів і навіть в Арктиці. При цьому, за словами вчених, коти-самці виділяють значно більше алергенів, ніж самки.

Якщо у вас, скажімо, алергічна нежить через котів, існує кілька способів зменшити її симптоми. Найпоширеніший з них – уникати контактів з цими тваринами. Однак якщо ви не готові відмовитися від домашнього вихованця, спробуйте обмежити його доступ в вашу спальню, частіше купати тварину, а також прибрати з дому килимові покриття, що є відмінним збірником тригерів-алергенів.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.