Новини України. 23 серпня. Відомий співак, народний артист України та Росії, депутат Держдуми РФ Йосип Кобзон заявив, що скандальний мовний закон Ківалова-Колесніченка носить дискримінаційний характер.

Йосип Кобзон
Кобзон хоче говорити українською

“Дискримінаційний закон… Україна – є Україна, це суверенна держава. Хотіли ми, не хотіли – була радянською, стала самостійною суверенною державою. Вона має повне право говорити своєю рідною мовою”, – сказав він.

Кобзон зауважив, що влітку завжди любить приїжджати в ті місця України, в яких зберегли українську мову – Полтавську, Чернігівську, Черкаську, Житомирську області, “не кажучи вже про “западенців”.

Водночас, на його думку, змушувати відмовлятися від російської теж неправильно: “Скажімо, такі східні виробничі області як Дніпропетровська, Харківська, Донецька, Луганська – вони все життя говорили російською”. Кобзон розповів, що він особисто вивчив українську ще в дитинстві, коли в 1945 році пішов до школи в Краматорську Донецької області. Мову досі не забув, і приїжджаючи щороку в Україну, намагається там говорити українською. Він визнав, що в Москві немає можливості практикуватися в українській мові:

“Тут немає де, незважаючи на те, що у нас таке міцне Донецьке земляцтво, воно є першим тут – в Росії, перше в Москві, але розмовляють всі російською. Щоправда, пісні співаємо, коли збираємося разом, українські”.

Відповідаючи на запитання, як він ставиться до того, що в Москві немає української школи, Кобзон сказав, що “все має носити добровільний характер”.

Нагадаємо, на початку липня на урочистому святкуванні 80-річчя Донецької області Кобзон висловився на захист української мови.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.