Новини світу. 6 серпня. Китайські ЗМІ звинуватили Вашингтон в “створенні неприємностей” у зв’язку з критикою Держдепартаментом політики Пекіна відносно спірних територій в Південно-Китайському морі.

Ми можемо просто прокричати США: заткніться, – Китай

Держдеп в п’ятницю, 3 серпня, заявив, що Китай “нагнітає напругу” в цьому регіоні.

Заява Вашингтона слідувала за тим, як Китай оголосив про створення міста Саньша на спірному острові Вуді (інші назви – Юнсін і Фулам), на який претендують також Філіппіни і В’єтнам.

У відповідь міністерство закордонних справ КНР 4 серпня попросило США поважати суверенітет і територіальну цілісність країни. Через кілька днів, 6 серпня, газета правлячої китайської комуністичної партії “Женьмінь жибао” закликала Вашингтон “заткнутися“.

“Заява американської сторони плутає правильне з неправильним, вводить в оману громадськість, посилає невірний сигнал і повинна бути безжально спростована. Ми можемо просто прокричати США: заткніться“, – цитує AFP “Женьмінь жибао”.

З різкою критикою США 6 серпня виступила й інша китайська газета – «Чжунго жибао». Білий дім, зазначає видання, не припинив “думати у поняттях холодної війни”. «Замість того, щоб критикувати країни, що створюють проблеми в Південно-Китайському морі, США поливають брудом Китай, справжню жертву цих розбіжностей”, – йдеться у видавничій колонці газети.

На окремі острова в Південно-Китайському морі претендують до шести країн: Китай, Філіппіни, В’єтнам, Тайвань, Бруней і Малайзія.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.