Новини світу. 25 серпня. “Розділена як ніколи” України 24 серпня відзначили 21-ту річницю своєї незалежності, пише французька газета “24 Heures”.

Іноземні ЗМІ пишуть про Україну

Поряд з офіційною церемонією святкування, майже п’ять тисяч прихильників об’єднаної опозиції зібралися в центрі Києва, щоб засудити політику Партії регіонів президента Віктора Януковича.

Лінія розбрату пролягла через ув’язнення колишнього прем’єра Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів, а також через суперечливий закон про мови, який набув чинності на початку серпня, пише видання.

Закон передбачає, що мова національної меншини може стати регіональною, якщо на ньому говорять не менше 10% населення в даному регіоні.

Україна має численні меншини – татарську, угорську, русинську, болгарську і інші, але найбільшим є російської. Близько 35% українців вважають російську мову своєю рідною, і вже сім областей і п’ять великих міст схвалили російську мову як регіональну.

На думку уряду, Україна просто виконує хартію Ради Європи про мови національних меншин. Але закон викликав жваву дискусію і “битви” в кінці травня на вулиці і в парламенті, кілька осіб були травмовані.

Арсеній Яценюк, лідер опозиції, яка об’єдналася напередодні парламентських виборів у жовтні, пояснює ці події тим, “що наш сусід – Росія! Це уряд проводить русофільську і відверто українофобську політику, а закон ставить під загрозу цілісність країни як національної держави”.

Колишній міністр євроінтеграції України Олег Рибачук не поділяє тривоги Яценюка, пише “24 Heures”.

“Цей закон – лише передвиборний маневр. Люди розмовляли російською задовго до його прийняття. У всіх відношеннях, багатомовність – це дуже дорога річ. Багато областей не можуть собі цього дозволити”, – говорить Рибачук.

Джерело Корреспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.