Новини політики. 28 липня. Верховний суд України чекають серйозні зміни.

Леонід Фесенко
З приходом Фесенка в ЗСУ суду будуть повернуті всі повноваження

У зв’язку з досягненням нинішнім главою суду Петром Пилипчуком пенсійного віку пленуму ВСУ належить провести позачергові вибори голови. Про це пише Комерсант-Україна в публікації “У суд іде”, інформує ЛIГАБiзнесIнформ.

За інформацією видання, на цю посаду буде висунутий нинішній глава Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко.

Вчора відбулося засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів, на якому до призначення суддею ВСУ був рекомендований голова Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ) Леонід Фесенко. За інформацією видання, його бажання змінити місце роботи пов’язане з наміром очолити ВСУ.

З 23 грудня минулого року Верховний суд очолює Петро Пилипчук. Проте вже при його обранні було ясно, що він займатиме цей пост менше року – 13 жовтня 2012 Пилипчуку виповниться 65 років, і він досягне граничного віку перебування на посаді судді. Таким чином, через півтора місяця посаду голови ВСУ виявиться вакантною, і будуть оголошені вибори.

Про те, що заміну Пилипчуку стали шукати ще до його призначення, говорить і той факт, що в жовтні 2011 року, коли число суддів ВСУ було збільшено з 20 до 48 осіб, в права вступили лише 47 суддів. “Місце, що залишилося, з самого початку було зарезервовано для майбутнього глави суду”, – стверджує співрозмовник видання в суддівських колах. Вчора Фесенко признався, що він дійсно має намір боротися за пост глави ВСУ.

Леонід Фесенко з 1996 по 2006 рік був головою Апеляційного суду Луганської області. У 2006 році був обраний народним депутатом за списком Партії регіонів. З жовтня 2010 року обіймає посаду голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, створеного указом президента Віктора Януковича в серпні 2010 року в рамках судової реформи. За час свого існування ВССУ розглянув, зокрема, касацію по кримінальній справі відносно другого президента України Леоніда Кучми, якого звинувачували в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Зараз на розгляді суду знаходиться касація екс-прем’єра Юлії Тимошенко, рішення по якій буде оголошено 29 серпня.

За інформацією видання, з приходом Фесенка в ЗСУ суду будуть повернуті повноваження, яких він позбавився в результаті судової реформи. Відновлення цих повноважень має намір домагатися сам Фесенко. “Безумовно, якщо я стану головою Верховного суду, це буде нашою першочерговим завданням – повернути всі повноваження Верховному суду, – заявив він. – Верховний суд повинен мати повноваження, якими він завжди і володів, – це не моє бажання, просто так повинно бути в будь-якій цивілізованій країні”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.