Новини світу. 12 серпня. Глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини (БНД)  Герхард Шиндлер попередив про можливі терористичні акти на території європейських країн, підготовлених “Аль-Каїдою”

Теракти
“Аль-Каїда” готує теракти

А також зазначив, що його відомство має в своєму розпорядженні вичерпну інформацію щодо ситуації в Сирії. Про це він повідомив в інтерв’ю німецькій “Вельт”.

“Загроза виходить насамперед від осередків” Аль-Каїди “, що діють в Ємені. Вони збираються почати “священну війну” в Європі”, – повідомив він. При цьому, за словами глави БНД, використовується так звана тактика самотнього вовка, коли майбутній терорист-смертник, який проживає на території держави, в якому планується здійснити теракт, відправляється за кордон для навчання в спеціальних таборах. “Ми знаємо, що така стратегія використовується “Аль-Каїдою” в даний час і приділяємо їй відповідну увагу”, – заявив Шиндлер.

Глава розвідки розповів, що лише в Афганістані співробітникам БНД, яких налічується там 100 чоловік, вдалося в 2011 році запобігти 19 терактам проти військовослужбовців бундесверу. Він зазначив, що одного разу спецслужби святкували успіх, дізнавшись, де захований пояс з вибухівкою, і заздалегідь знешкодивши його. “Щоб мати таку інформацію, необхідно працювати саме на місці”, – сказав Шиндлер.

Що стосується Сирії, то БНД розпорядженні вичерпними даними про ситуацію в цій країні. “Це не удача і не випадковість. Коли в САР тільки почався конфлікт, ми вже продумали, як будемо діяти”, – вказав глава розвідки. Втрати сирійської армії, чисельність якої спочатку була 320 тис військовослужбовців, становлять 50 тис осіб, серед яких не тільки поранені і загиблі, але і дезертири і перебіжчики.

“Опозиція неоднорідна. За нашими оцінками, вона налічує близько 20 тис чоловік і складається з військовослужбовців” Сирійської вільної армії “/ ССА / і інших численних угруповань і озброєних осіб”, – зазначив Шиндлер. Перевага опозиційних угруповань він бачить в тому, що вони “малі / по чисельності / і надзвичайно мобільні”. “Вони можуть миттєво атакувати і організовувати засідки, – вважає глава БНД. – У них немає штаб-квартири, яку можна оточити і “відключити” таким чином противника”.

Відповідаючи на питання, яку роль у боротьбі проти режиму Асада грає “Аль-Каїда”, він заявив, що “ісламісти є меншістю” в рядах опозиції.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.