Новини економіки. 2 серпня. Параметри зростання економіки України поки знаходяться в рамках прогнозів Уряду.

Українська економіка завжди реагуватиме на кризи світової економічної системи

Про це сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв, коментуючи дані Держстату про прискорення зростання ВВП України у II кв. поточного року до 3%.

“Зростання економіки України сьогодні відповідає прогнозам Уряду. Однак воно досягнуте частково завдяки значному зростанню у сільському господарстві, тоді як деякі галузі показали уповільнення темпів зростання”, – сказав Андрій Клюєв.

Він також звернув увагу на той факт, що гарні показники сільського господарства стали результатом більш ранньої збиральної кампанії, відповідно можна очікувати уповільнення зростання в цьому секторі в наступному кварталі.

У той же час Секретар РНБО не виключив існування зовнішніх ризиків, здатних вплинути на загальне уповільнення зростання економіки України до кінця року. Андрій Клюєв підкреслив, що влада уважно стежить за всіма змінами світової економічної ситуації і вживає заходів для прискорення економічного зростання. За його словами, поки Уряд не планує переглядати свій прогноз зростання ВВП України на поточний рік.

Він нагадав, що згідно з новим пакетом законодавчих змін, вже з початку наступного року в Україні мають запрацювати нові податкові стимули для створення нових і модернізації та реконструкції існуючих виробництв.

Андрій Клюєв підкреслив, що у цьому випадку йдеться скоріше про ефект у середньостроковій перспективі, тому що будь-який інвестиційний проект має певні терміни реалізації. За його словами, логіка всіх дій влади спрямована на поступове зменшення залежності економіки України від зовнішніх ризиків, зміну її структури у бік збільшення частки виробництв з високою доданою вартістю і створення бази для прискорення середньорічного зростання.

“Звичайно, українська економіка завжди буде реагувати на кризи світової економічної системи, але наша задача, щоб з часом світові кризи все менше впливали на темпи нашого зростання. Ми зобов’язані планувати свої дії на кілька економічних циклів вперед”, – наголосив Секретар РНБО України.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.