Новини України. 10 серпня. Дніпродзержинський правозахисник Віталій Купрій сьогодні подав позов до Вищого адміністративного суду України.

Правозахисник має намір звернутись і до Європейського суду з прав людини

Він вимагає визнати протиправними дії осіб, причетних до ухвалення закону про засади державної мовної політики, а саме Президента Віктора Януковича та Голови Верховної Ради Володимира Литвина.

Про це Віталій Купрій повідомив Радіо Свобода.

«За попереднім аналізом вбачається, що вищі посадові особи держави вчинили дії, які мають ознаки злочину, передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою, та статтею 366 – службове підроблення», – зазначив він.

За словами Купрія, за законопроект проголосували не 248 народних депутатів, як це зазначено в офіційних даних, а лише 141: 107 депутатів, додав правозахисник, не голосували за цей закон особисто, відтак він не є чинним.

Віталій Купрій зазначив, що також надіслав сьогодні звернення до Генеральної прокуратури України, де вимагає порушити кримінальну справу проти українських високопосадовців.

«Володимир Литвин та Віктор Янукович проігнорували вимоги Конституції і у протиправний спосіб внесли розкол в українське суспільство. За це вони повинні понести відповідальність. Незважаючи на те, що наші вищі посадові особи мають імунітет від кримінальних переслідувань, стаття 98 Кримінально-процесуального кодексу передбачає, що в цій ситуації прокурор зобов’язаний винести постанову про порушення кримінальної справи», – наголосив він.

Він також додав, що якщо український суд відхилить його позов, а Генпрокуратура не відреагує, то він має намір звернутись до Європейського суду з прав людини.

Закон про засади державної мовної політики набув чинності сьогодні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.