Новини світу. 26 серпня. Два терористи Аль-Каїди подали до Європейського суду з прав людини позов до британської влади.

Два терориста Аль-Каїди подали до Європейського суду з прав людини позов

Про це в суботу, 25 серпня, повідомляє The Daily Telegraph, інформує Корреспондент.

Обидва терориста, що подали скарги в ЄСПЛ, є громадянами Великобританії і в даний час відбувають довічні терміни.

Чоловіки стверджують, що піддалися тортурам з боку спецслужб Пакистану, а Служба безпеки Великобританії MI5 була в курсі методів роботи пакистанських колег.

Раніше члени Аль-Каїди подавали подібні позови в кілька британських судів, але всі їхні скарги були відхилені. ЄСПЛ, однак, прийняв позов до розгляду. Тепер британській владі доведеться дати Страсбургу пояснення з приводу передбачуваної причетності MI5 до тортур терористів.

У разі, якщо ЄСПЛ не буде задоволений цими поясненнями, то у справі членів Аль-Каїди будуть проведені повномасштабні слухання. У підсумку британській владі, швидше за все, доведеться переглянути вироки терористам.

Один з позивачів, Салахуддін Амін, в 2007 році був визнаний винним у підготовці вибуху в британському торговому центрі. Другий позивач, Рангзіб Ахмед, був засуджений до довічного у 2008 році. Він вважався одним з координаторів терористів, що діяли на території Великобританії. За словами захисту Ахмеда, в 2006 році співробітники MI5 допустили його виїзд до Пакистану, а потім повідомили про його місцезнаходження місцевим службам безпеки, щоб ті заарештували його, а пізніше піддали тортурам.

Ряд британських юристів вже висловили обурення втручанням Страсбурга у внутрішні справи країни, назвавши неприпустимим те, що ЄСПЛ може поставити під сумнів рішення судів Великобританії.

Джерело Корреспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.