Новини світу 11 серпня. Президент США Барак Обама підписав у п’ятницю закон про посилення економічних санкцій проти Ірану, схвалений раніше сенатом і палатою представників Конгресу.

Барак Обама
Новий закон доповнює санкції, які раніше були введені в США

Документ, за задумами його авторів, повинен посилити тиск на іранське керівництво, щоб змусити його виконати міжнародні зобов’язання і відмовитися від спроб отримати ядерну зброю.

Закон передбачає заборону для американських підприємців на здійснення бізнесу практично з усім нафтовим сектором Ірану, а також його судноплавними та страховими компаніями. Крім цього встановлюється бар’єр на шляху будь-яких фінансових операцій, включаючи торгівлю цінними паперами та золотом, з іранськими установами, в тому числі Центральним банком. Відповідно до документу американські каральні заходи можуть послідувати і проти іноземних фірм, що ведуть справи з Іраном.

Новий закон доповнює санкції, які раніше були введені в США на основі резолюції Ради Безпеки ООН 1929, прийнятої в червні 2010 року, а також ряду національних законів і президентських указів. Одна з його цілей – дотримання ембарго на імпорт іранської нафти, введеного США і Євросоюзом.

Крім того, в документ включена глава про санкції проти сирійських офіційних осіб, що порушують права людини у своїй країні. Їх список, як і список тих, хто залучений в бізнес з Іраном, президент зобов’язаний представити в Конгрес в тримісячний термін, а потім оновлювати не рідше, ніж раз на півроку.

Раніше у вівторок Мінфін США оголосив про санкції проти сирійської держкомпанії “Сітрол”, яка здійснювала торгівлю бензином з Іраном. А минулого тижня Обама підписав виконавчий указ про заборону на купівлю у іранських компаній продукції нафтохімічної промисловості.

Коментуючи посилення каральних заходів проти Ісламської Республіки, заступник помічника президента США з національної безпеки Бен Родс заявив, що адміністрації Обами вдалося створити найжорсткіший режим санкцій проти Ірану, з яким коли-небудь стикалося уряд цієї країни. За його словами, санкції вже почали надавати “істотний вплив на іранську економіку”.

Після того як ЄС в червні ввів ембарго на поставки іранської нафти, її імпорт на світовий ринок скоротився приблизно на 40 відсотків. “Кожен квартал Ірану недоотримує прибуток на 9 млрд доларів”, – уточнив представник Білого дому. “Ми очікуємо, що ефект від санкцій буде ще більшим”, – підкреслив Родс.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.