Новини світу. 24 серпня. Терорист визнаний осудним і засуджений до максимального терміну, передбаченого законодавством Норвегії.

Брейвік осудний і відсидить максимальний строк у в’язниці

Суд в п’ятницю виніс вирок «норвезькому стрілку» Андерсу Брейвіку, жертвами якого стали 77 осіб. Терорист визнаний психічно осудним. У цьому зв’язку йому призначено покарання не у вигляді лікування у спеціалізованому медичному закладі, а у вигляді 21 року позбавлення волі – це максимальний тюремний термін, передбачений у кримінальному законодавстві Норвегії.

Брейвік буде утримуватися в тюрмі Іла, де вже провів більше року з моменту затримання в день подвійного теракту 22 липня 2011 року. У колонії будуть створені спеціальні умови для утримання найвідомішого в країні злочинця. По закінченню терміну ув’язнення суд зможе продовжувати його кожні п’ять років, якщо буде визнано, що терорист і надалі становить небезпеку для суспільства. Для норвезької Феміди сьогоднішній вирок став прецедентним: вперше злочинець відправиться у в’язницю на максимально можливий термін.

Минулого літа Брейвік влаштував подвійний теракт: в якості «відволікаючого» маневру він організував вибух автомобіля в самому центрі Осло, після чого відправився в молодіжний політичний табір правлячої Трудової партії на острові Утоя поблизу норвезької столиці, де відкрив вогонь по беззахисним підліткам. В результаті вибух в Осло забрав життя 8 людей, а бійня на Утої – 69 осіб.

Брейвік здався поліції безпосередньо в день злочину. Він не заперечував факту своєї причетності до теракту, але наполягав на власній невинності. Мотиви потрясли Норвегію і весь світ. Він назвав протистояння політиці мультикультуралізму та ісламізації Європи.

Головною інтригою, навколо якої велися дебати весь минулий рік, залишалася позиція суду з питання осудності терориста. У випадку, якщо б Брейвік був визнаний неосудним, він був би направлений на примусове лікування. Одна з груп експертів, які готували висновок за результатами медобстеження злочинця, зафіксувала діагноз «параноїдальна шизофренія». Однак всі наступні експертизи прийшли до однозначного висновку: розправляючись із жертвами, Брейвік діяв обачливо і холоднокровно, а тому мови про психічних відхиленнях йти не може. Сам терорист погоджувався з другої точкою зору. Під час судових засідань він зізнавався, що вважав би вердикт про власну неосудності «принизливим».

Джерело forbes.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.