Новини України. 22 липня. Комунальний скандал на Закарпатті.

У річку Уж потрапляють каналізаційні стоки 7-тисячного райцентру

7-тисячний Перечин скидає каналізаційні стоки в річку Уж, звідки бере питну воду Ужгород.

Понад 30 років каналізаційну систему в Перечині не ремонтували. Дві помпувальні станції працюють лише у будні й до 17-ї години. Кожну обслуговує один працівник. Решту людей звільнили. Помпувальні станції оточують озера з нечистот, нестерпний сморід і сила-силенна комарів.

“Це дуже велика площа. Десь 50 метрів і на 100. І аж до річки Уж все то стікає”, – каже місцевий мешканець Іван Погоріляк.

Працівник насосної станції переконує: помпи вдень працюють безперебійно. А за ніч резервуари не встигають заповнюватись.

Проте коли журналісти повернулися до насосної станції вдень, двері були зачинені, а звуку моторів не було чути. Місцеві жителі підтвердили: нечистоти до очисних споруд ця станція вже давно не перекачує.

“Та вже років два як не працюють, всіх звільнили, то й воняє все”, – кажуть вони. На другій станції працює лише одна помпа і лише в робочі дні до 17 години. Увесь інший час стоки по спеціально викопаних каналах стікають у потічки, а потім в Уж.

Водозабір для Ужгорода розташовано біля Кам’яниці – за 6 км звідси. Але комунальники запевняють, що жодних проблем із відкачуванням нечистот немає. А працівників звільнили, бо не мають грошей на зарплату.

“У нас вода по графіку поступає і нам хватить одного чоловіка, який від семи до п’яти буде відкачувати воду”, – пояснив керівник комунального підприємства “Комунальник” Ярослав Андрушик.

На запитання про побачені озера нечистот і прокопані канали, він відповів: “То всьо дощ, дощові води. То щоб ті води від станції відвести, щоб працівник міг туди зайти”.

Згодом керівник таки зізнається: за порушення природохоронного законодавства його вже штрафували на 800 гривень. Чи виконав комунальник приписи про виправлення ситуації тепер буде з’ясовувати природоохоронна прокуратура: до райцентру з перевіркою приїдуть обласні екологи.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.